Заедничка прес-конференција на вицепремиерите Шекеринска и Османи и министерот за надворешни работи, Димитров

Во недела (13.01.2019) во Медија центарот на Владата на Република Македонија, во 12:00 часот ќе се одржи прес-конференција на којашто ќе се обратат заменик-претседателката на Владата и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска, заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи и министерот за надворешни работи, Никола Димитров.

Календар Влада: 
Недела, Јануари 13, 2019 - 12:00 to Понеделник, Јануари 14, 2019 - 12:45