Прес-конференција на премиерот Зоран Заев, државниот секретар на МНР, Виктор Димовски и Бискупот Киро Стојанов за посетата на Папата Франциск во Северна Македонија

Во среда (24.04.2019) со почеток во 13:00 часот пред галеријата на НУ Спомен куќа на Св. Мајка Тереза во Скопје, Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, државниот секретар на Министерството за надворешни работи, Виктор Димовски и Монс. Киро Стојанов, скопски бискуп и струмичко-скопски епарх ќе информираат за претстојната посета на Папата Франциск на Северна Македонија.

Календар Влада: 
Среда, Април 24, 2019 - 13:00 to 14:00