Заедничка прес-конференција на премиерот Заев и вицепремиерот за економски прашања Анѓушев

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев и заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања и координација на економските ресори, Кочо Анѓушев денеска во 14:00 часот во Медија центарот на Владата ќе одржат прес-конференција.

Покануваме претставници на медиумите да присуствуваат на прес-конференцијата и да ги проследат обраќањата на премиерот Заев и вицепремиерот Анѓушев.

Календар Влада: 
E premte, Qershor 7, 2019 - 14:00 to E shtunë, Qershor 8, 2019 - 14:45