Прес-конференција на вицепремиерката Шекеринска и министерот Адеми во Ресен

Ве известуваме дека денеска, (петок, 10.07.2020 година) во 11:00 часот, во Ресен, заменик-претседателката на Владата и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска и министерот задолжен за дијаспора, Едмонд Адеми, ќе одржат прес-конференција.

Прес-конференцијата ќе се одржи во амфитеатарот, СОУ „Цар Самоил“, Кочо Рацин бр. 48.

Календар Влада: 
E premte, Korrik 10, 2020 - 11:00 to E shtunë, Korrik 11, 2020 - 11:45