Прес-конференција на премиерот Заев и еврокомесарот за проширување Вархеји

На 07.10.2020 година среда, со почеток во 11:20 часот, прес-конференција, по билатералната средба и свечената седница на Владата, ќе одржат претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев и еврокомесарот за проширување и добрососедска политика, Оливер Вархеји.
 

Календар Влада: 
Среда, Октомври 7, 2020 - 11:15 to 12:15