Премиерот Заев на Самит за Западен Балкан во Виена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев денеска ќе учествува на Самитот за Западен Балкан во Виена.

Премиерот Заев, придружуван и од заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров, ќе има и билатерална средба со австрискиот канцелар Себастијан Курц, кој е иницијатор и домаќин на Самитот.

Календар Влада: 
Петок, Јуни 18, 2021 - 00:00 to 23:45