Вицепремиерот Битиќи и директорот Петров ќе го промовираат јавниот повик за старт-ап и спин-оф компании „Стартапувај 3“

Ве известуваме дека утре, 28-ми април (среда) со почеток во 10:00 часот, во Медија центарот на Владата заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи и директорот на Фондот за иновации и технолошки развој Коста Петров ќе го промовираат јавниот повик за стар-ап и спин-оф компании „Стартапувај 3“.

Календар Влада: 
Среда, Април 28, 2021 - 10:00 to Четврток, Април 29, 2021 - 10:45