Изјава за медиумите на премиерот Заев на Самитот за Западен Балкан во Виена

Денеска во работна посета на Виена, претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев придружуван и од заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров учествува на Самитот за Западен Балкан, на покана на австрискиот канцелар Себастијан Курц.

Календар Влада: 
Friday, June 18, 2021 - 00:00 to 23:45