Премиерот Ковачевски ќе се сретне со европратеничката Перез по што ќе одржат заедничка прес-конференција

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски денеска 15.11.2022 година (вторник) ќе се сретне со европратеничката и лидерка на прогресивната алијанса на социјал демократи во Европскиот парламент, Ираче Гарсија Перез. По состанокот, во Медија центарот на Владата со почеток во 10:45 часот, премиерот Ковачевски и европратеничката Гарсија ќе одржат заедничка прес-конференција.

Прес-конференцијата ќе може да се проследи во живо на следниот линк:

Прес-конференцијата на македонски јазик

Прес-конференцијата на англиски јазик

Календар Влада: 
Tuesday, November 15, 2022 - 10:45 to 11:45