Владина делегација предводена од премиерот Ковачевски ќе положи цвеќе пред споменикот „Св. Кирил и Методиј“

Денеска, 20.05.2022 година (петок) во 12:00 часот по повод 24 мај - Денот на сесловенските просветители „Св. Кирил и Методиј”, владина делегација предводена од премиерот Димитар Ковачевски, ќе оддаде почит и ќе положи цвеќе пред споменикот на Светите браќа Кирил и Методиј на платото пред УКИМ.

 

Календар Влада: 
Петок, Мај 20, 2022 - 12:00 to 13:00