Изјава на премиерот Ковачевски по средбата со премиерот на Грција Мицотакис

Во 12:45 часот денеска 13.09.2022 година (вторник), претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски ќе даде изјава за медиуми по завршувањето на средбата со грчкиот премиер Киријакос Мицотакис во Атина, Република Грција.

Клучна тема на која што денеска разговараа двајцата премиери и делегациите беше енергетската криза.

Календар Влада: 
Вторник, Септември 13, 2022 - 12:45 to 13:30