Премиерот Ковачевски и министерот Бектеши во посета на маркет

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски денеска 16.03.2023 година (четврток), во 11:00 часот ќе го посети супер маркетот „Рамстор“ во Капиштец.

Заедно со премиерот Ковачевски ќе бидат министерот за економија, Крешник Бектеши и директорот на Државниот пазарен инспекторат, Горан Трајковски. 

 

Календар Влада: 
Четврток, Март 16, 2023 - 11:00 to 12:00