Прес-конференција на вицепремиерот Битиќи и министерот за економија, Бектеши

Ве известуваме дека заменик-претседателот на Владата на Република Северна Македонија, задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи и министерот за економија Крешник Бектеши, денеска 27.12.2023 година (среда), со почеток во 11:45 часот во Медија центарот на Владата, ќе одржат заедничка прес-конференција.

На прес-конференцијата ќе бидат презентирани податоците за исплатата на државна помош по Законот за финансиска поддршка на инвестиции.

Линкови за следење:

Видео од прес-конференцијата на македонски јазик

Видео од прес-конференцијата на албански јазик

 

 

Календар Влада: 
Среда, Декември 27, 2023 - 11:45 to 12:45