Средба на премиерот Димитар Ковачевски со претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен

Утре, 14.07.2022 година (четврток), во посета на Република Северна Македонија ќе пристигне претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен.

Во рамки на посетата предвидена е тет-а-тет средба со претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, по што ќе следи и билатерална средба.

Календар Влада: 
Четврток, Јули 14, 2022 - 00:00 to 23:45