Работна посета на премиерот Заев на Република Австрија

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев во четврток (28.02.2019) ќе оствари работна посета на Република Австрија.

Во рамки на посетата, доцна попладнето, премиерот Заев ќе има средба и со Канцеларот Себастијан Курц.

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев на покана на Канцеларот Курц, ќе биде почесен гостин на отворањето на Виенскиот Бал.

Календар Влада: 
E enjte, Shkurt 28, 2019 - 00:00 to 23:45