Премиерот Спасовски домаќин на еврокомесарот за соседска политика и проширување, Оливер Вархеји

Во работна посета на нашата земја ќе престојува еврокомесарот за соседска политика и проширување, Оливер Вархеји.

Еврокомесарот Вархеји во Владата на Република Северна Македонија ќе биде пречекан од премиерот Оливер Спасовски, на платото пред владината зграда во 14:40 часот. 

Претседателот на Владата, Оливер Спасовски и еврокомесарот Вархеји ќе одржат заедничка прес-конференција во медија центарот на Владата со почеток во 15:30 часот.

Календар Влада: 
E mërkurë, Janar 15, 2020 - 14:30 to 16:30