Премиерот Заев на увид на реновираното крило на Клиниката за ортопедија на ТОАРИЛУЦ

Денеска со почеток во 10:00 часот премиерот Зоран Заев придружуван од министерот за здравство Венко Филипче ќе направат увид на реновираното крило на Клиниката за ортопедија на Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ).

Календар Влада: 
E martë, Korrik 20, 2021 - 10:00 to 11:00