Прес-конференција на премиерот Заев, вицепремиерот Битиќи и директорот на ФИТР Петров, за забрзан раст на македонскиот старт-ап екосистем

Ве известуваме дека денеска, 5.10.2021 година (вторник) во 10:00 часот премиерот Зоран Заев, вицепремиерот задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи и директорот на Фондот за иновации и технолошки развој, Коста Петров ќе одржат прес-конференција за предлог-мерките за забрзан раст на македонскиот старт-ап екосистем.

Календар Влада: 
E martë, Tetor 5, 2021 - 10:00 to 11:00