Премиерот Ковачевски на средба со претседателот на Турција Ердоган

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски утре, на 13 јуни 2022 година, во Истанбул ќе предводи владина делегација на средба со претседателот на Република Турција Реџеп Таип Ердоган, во рамките на неговата работна посета.

Средбата на премиерот Ковачевски со претседателот Ердоган е потврда на исклучително добрите односи со Турција и на неа е предвидено да се разговара за повеќе билатерални прашања од интерес на двете земји.

Календар Влада: 
E hënë, Qershor 13, 2022 - 00:00 to 23:45