Премиерот Ковачевски во посета на компанијата „Бионика Фармацеутикалс“

На 9.2.2023 година (четврток), во 12:30 часот претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, заедно со првиот заменик на претседателот на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби, како и министерот за економија, Крешник Бектеши ќе ја посетат компанијата Варус „Бионика Фармацеутикалс“.

Календар Влада: 
E enjte, Shkurt 9, 2023 - 12:30 to 13:30