Вицепремиерката Грковска во работна посета на Република Грција

Заменичката на претседателот на Владата на Република Северна Македонија задолжена за политики за добро владеење, Славица Грковска, од денеска до 3 ноември 2023 година ќе биде во работна посета на Република Грција.

Во рамки на оваа посета, вицепремиерката Грковска ќе оствари средби со министерот за дигитална политика Димитрис Папастергиу, министерот за правда Јоргос Флоридис и заменик директорката на грчката Национална агенција за транспарентност, Александра Рокгаку. Работната посета на Атина вклучува и средба со потпретседателот на Националната школа за јавна администрација и локална самоуправа, Јоргос Флоридис.
 

Календар Влада: 
E diel, Tetor 1, 2023 - 00:00 to E martë, Tetor 3, 2023 - 23:45